WB Discovery 3Zero

Wilson Benesch
Discovery 3Zero

 

Trzecia generacja klasyka Wilsona Benescha. Oryginalna nazwa „Discovery” była nawiązaniem do opracowania unikalnej prezentacji akustycznej, jaką zapewniała pierwsza kolumna Discovery wprowadzony na rynek w 2002 roku. Discovery 3Zero  to 2,5-drożna kolumna podstawkowa jak żadna inna, wykorzystuje taką samą unikalną topologię głośników jak oryginalny klasyk, gdzie głośnik wysokotonowy Fibonacci i dedykowany głośnik średniotonowy Tactic 3.0 umieszczono w pobliżu potężnego systemu Isobaric Drive, który znajduje się bezpośrednio na spodzie kolumny w płaszczyźnie pionowej. Przy wszystkich technologiach głośnikowych skupionych w odległości kilku cali od siebie wyrównanie czasowe i integracja w całym paśmie nie mają sobie równych. Discovery 3Zero zapewnia błyskawiczną, mocną, bardzo dokładną i nieskończenie urzekającą prezentację.

 

GŁOŚNIK TACTIC 3.0

Struktura znajdująca się w środku membrany odgrywa kluczową rolę w zachowaniu przetwornika. Jest ona powszechnie nazywana „nakładką przeciwpyłową”, co zaniża znaczenie tego elementu. W Tactic 3.0 Wilson Benesch dodał Element Fibonacciego.

Wyprodukowany we własnym zakresie przy użyciu technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D) element Fibonacciego może być drukowany zgodnie z wcześniej zaprojektowanymi parametrami. Precyzja oprogramowania do wytwarzania przyrostowego jest taka, że zespół projektowy Wilsona Benescha może oglądać przekroje i trójwymiarowo projektować optymalne ułożenie włókna węglowego i nylonu, definiujące zarówno rozkład sztywności jak i masy w całej konstrukcji. Rezultatem jest nowa forma geometryczna z podwójną krzywizną, gdzie zarówno otwarte jak i zamknięte formy struktury kratowej są ponownie zapożyczone z naturalnej geometrii. 5 różnych materiałów i klejów zapewnia znaczną poprawę zarówno w dokładności charakterystyki przenoszenia, jak i redukcji zniekształceń.

Jest to krytyczny aspekt powiązania między głośnikiem i jego zdolnością do integracji ze zboczami głośników wysokotonowych i niskotonowych. W przeszłości wykorzystano kilka materiałów, aby umożliwić dopracowanie tego mariażu. Produkcja przyrostowa otworzyła nowy rozdział w dążeniu do tego subtelnego, ale niezwykle ważnego aspektu projektowania głośników. Po raz pierwszy wszystkie główne aspekty tej struktury można dostosować w sposób, który wcześniej był niemożliwy.

 

JEDWABNO-WĘGLOWY, HYBRYDOWY GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY FIBONACCI

Najnowsza wersja technologii głośników wysokotonowych Wilson Benesch opiera się na konstrukcji głośnika Semisphere, przesuwając ją do kolejnej generacji. Podobnie jak w przypadku wszystkich projektów Wilsona Benescha, wykorzystywane są udoskonalenia z poprzedniej generacji w ramach iteracyjnej ścieżki badawczo-rozwojowej. W głośniku wysokotonowym Fibonacciego udoskonalono struktury sąsiadujące z układem napędowym i hybrydową kopułką. Płyta czołowa głośnika wysokotonowego Fibonacciego jest utworzona z włókna węglowego - kompozytu nylonowego tworzącego geometrycznie zoptymalizowaną strukturę - elementu Fibonacciego - inspirowanego świętą geometrią występującą w naturze. W zakresie osiągów akustycznych płyta czołowa stanowi nowy punkt odniesienia pod względem płaskiej charakterystyki częstotliwościowej i ultraszerokiej dyspersji. Ponadto element Fibonacciego jest odsprzęgnięty od układu napędowego i obudowy głośnika wysokotonowego, co prawie całkowicie eliminuje rezonans strukturalny w tej krytycznej strukturze otaczającej kopułkę głośnika wysokotonowego.

 

BIOKOMPOZYTOWA SKORUPA MONOCOQUE

Seria Fibonacci wprowadza pełną gamę kolumn marki Wilson Benesch, które są zbudowane na bazie nowej skorupy monocoque A.C.T. 3Zero z biokompozytu. Nowy monocoque oznacza znaczące postępy nie tylko pod względem osiągów akustycznych referencyjnej linii Wilson Benesch, ale także reprezentuje przemyślany i świadomy krok w kierunku technologii materiałów naturalnych, odnawialnych i zrównoważonych.

 

SYSTEM IZOBARYCZNY

Główną rolę w odtwarzaniu niskich tonów we wszystkich kolumnach z serii Fibonacci spełniają systemy izobaryczne. W konstrukcji tego typu dwa głośniki Tactic 3.0 są połączone aby stworzyć system izobaryczny. System Isotactic Drive odpowiada za odtworzenie niewiarygodnie zwartego i kontrolowanego basu, który jest doskonale zintegrowany ze wszystkimi innymi głośnikami niskotonowymi w kolumnach, w szczególności z przetwornikiem średniotonowym Tactic 3.0.

 

ZAPROJEKTOWANE DLA CIEBIE

Każdy Wilson Benesch jest ręcznie budowany dla Ciebie. Oprócz naszego standardowego wykończenia oferujemy gamę oklein premium z naturalnego drewna, włókno węglowe Premium P1 i wykończenia lakiernicze Premium. Poszukujecie czegoś wyjątkowego? Skontaktujcie się z nami, aby stworzyć dla siebie coś naprawdę wyjątkowego.

 

 

TECHNOLOGIA PRZETWORNIKÓW

  • Średniotonowy - 170mm (7") Wilson Benesch Tactic 3.0
  • Głośnik wysokotonowy - 25 mm (1”) hybrydowy jedwabno-węglowy głośnik Wilson Benesch Fibonacci
  • System isobaric - 2x170mm (7”) Wilson Benesch Tactic w zespole typu skorupa

 

TECHNOLOGIA ZWROTNICY

  • Głośnik średniotonowy - pierwszego rzędu, filtr dolnoprzepustowy 5kHz
  • Głośnik wysokotonowy - drugiego rzędu, filtr górnoprzepustowy 5 kHz
  • System isobaric - filtr dolnoprzepustowy pierwszego rzędu 500 Hz

 

TECHNOLOGIA OBUDOWY

  • Materiały - A.C.T. 3Zero - zaawansowana biokompozytowa technologia monocoque, Poly-Alloy, konstrukcja hybrydowa
  • Głośnik średniotonowy - obudowa z otworem, krótszy port na zewnątrz obudowy
  • Głośnik wysokotonowy - w szczelnym labiryncie
  • Obudowa izobaryczna - obudowa z otworem, dłuższy port na zewnątrz obudowy

 

POMIARY

  • Typ - 2,5-drożny
  • Impedancja - 6 omów nominalna / 4 omy minimalna
  • Efektywność - 89dB @ 1m, 2,83V, na osi
  • Pasmo przenoszenia - 38Hz-30kHz +/- 2dB

 

WYMIARY I TERMINALE

  • Wysokość - 1187mm 
  • Szerokość - 187 mm przednia ścianka | 394 mm najszersza część podstawy
  • Głębokość - 408mm 
  • Masa - 35,5 kg  podstawki zintegrowane z obudową kolumn
  • Terminal bi-wire umieszczony na filarze podstawki przy podłożu